Yüzey teknik yapı Kütüphane

23

Epoksi Teknolojileri

Temel olarak döşemelerin yüzeyi; beton veya çimento şap, manyezi ve anhidrit şap gibi asıl olarak mineral bazlı - bunun yanı sıra asfalt ve daha düşük oranlarda ahşap - bir çok malzemeden oluşabilir.

Bütün bu döşemelerin ortak özelliği, bunların çok az durumda daha ileri önlemleri gerektirmeksizin çalışma şartlarına uyum göstermeleridir. Bu çalışma şartlarından bazıları; aşınmaya karşı dayanıklılık, tozun azaltılması, sıvılara karşı yoğunluk, kimyasal direnç, kolay temizleme veya hatta kirlenme olasılıkları olarak sayılabilir.

Sıvı reaktif reçinelerle, kaplama zemini alt tabakaları bütün bu şartları karşılamakta ve bunların yanı sıra ilave avantajlar da sunmaktadır. Renk, yüzey tasarımı ve yapısı, EHS-yönetmelikleri, bakım aralıkları ve bunlar gibi daha birçok projeye bağlı olarak ortaya çıkan talebin karşılanması mümkündür.

Yaklaşık 0.1 mm kalınlıktaki kaplamalardan başlayarak birkaç santimetre kalınlığa varan polimer harç şaplarına kadar çıkan çok sayıda kaplama tipi mevcuttur. Bu iki uç arasında hemen hemen her şey mümkündür: çok sert kaplamalardan esnek kaplamaya varıncaya ve yalıtıcı kaplamadan elektriği ileten kaplamalara varıncaya kadar her şey...